Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız! Öyle Zam Geliyor ki Bu Sefer Eli Mahkum Bırakacaksınız!

Emekli bayram ikramiyelerinde flaş gelişme. Ramazan ayının gelmesi ve Ramazan Bayramı'na da 1 ay gibi bir süre kala, emekliyi havalara uçuracak açıklama yapıldı. 2 dini bayram haftasında emekliye ek olarak ödenen emekli ikramiyesi 2008 yılından beri cepleri güldürürken gerek sevdiklerine bayram harçlığı verme gerekse de evinin ihtiyaçlarını karşılama kapsamında ödenen emekli ikramiyeleri bu sene de merakla bekleniyor. Peki 2023 emekli ikramiyesi kaç para ödenecek? 

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala emekli ikramiyesi araştırmaları başlandı. 2008 senesinden beri ödemesi yapılan emekli ikramiyeleri bu sene zamlanıp zamlanmayacağı konusunda açıklamalar yavaş yavaş gündeme çıkmaya başladı. 

İlk 3 yıl 1.000 TL olarak ödenen sonrasında da 1.100 TL'ye çıkartılan emekli ikramiyesi ödemeleri bu sene ne kadar olacak?

Haber kulislerinde dolanan bilgilerde emekli ikramiyelerinin bu sene zamlanacağı iddia ediliyordu. Emekli maaşına yapılan zam sonrasında bir de seçim senesi olması ile birlikte ortalıklarda dolanan rakamlar 1.500 - 2.500 TL olurken, hala daha açıklama yapılmaması umutları yavaş yavaş ortadan kaldırıyor. Peki emekli ikramiyesi 2023 ne zaman ödenecek? Emekli ikramiyesi 2023 ne kadar ödenecek?

Geçtiğimiz sene de zamlı olarak ödenmeyen emekli ikramiyeleri konusunda vatandaş hayal kırıklığı yaşamıştı. İşte hal bu iken bu sene emekli ikramiyelerinin zamlı yatıp yatmayacağını araştırmaya başladı.

Beklentiler suya düşüyor

Seçim senesi olması emekli ikramiyelerinde zam yoluna gidilecek dedirtiyordu. Öte yandan ekonomistler de eemekli ikramiyeleri ile alakalı açıklamalarında minimum yüzde 30 zam beklentisi içine girmişti. Ancak. emekli ikramiyesi konusunda zam yapılsaydı şimdiye kadar açıklanırdı diyenler de mevcut. Devlet bir zam haberi açıklamadığı içinbu sene Ramazan Bayramı'nda 1100 TL ve Kurban Bayramı'nda 1.100 TL olacak şekilde emekli ikramiyesi ödemesi yapılacak.

Olası bir zam haberinin ortalıklarda dolanması durumunda ise en az yüzde 30'luk zam olacağı konuşuluyor. Bu da 1.430 TL'ye tekabül ediyor.