İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Dudullu-Bostancı hattı vatandaşların hizmetine açıldı. Açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da katıldı. 

'Milletin huzurunu, bereketini kaçıranlar gidecek'

Törene damgasını vuran ve çok sert açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, hem hükümet kanadına hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. Konuşmasında "Bir kişi gidecek ve milletin hükümeti, millete huzur ve kardeşlik getirecek. Bu ülkenin huzurunu kaçıranlar gidecek, milletin hükümeti huzur getirecek. Büyük bir mücadele vereceğiz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun Açıklamalarından satır başları;

“Ağustos 2022'de başladığımız 150 günde 150 projenin son açılışındayız. Biraz hızlı gitsek de 150'nci değil 190'ıncı projeyi birlikte açıyoruz.

Görevdeki belediye başkanlarının geçmesi gereken bir sınav var. Bu sınavda başarısız olurlarsa tüm dersleri okusalar dahi başarısız sayılırlar. İBB'nin en önemli sınavı metro sınavıdır. Metro, uygarlığın egemen olduğu düzeydir. Birçok lider şehir bu yarışta İstanbul'u geride bıraktı. Yani göreve geldikten hemen sonra metro inşaatını İstanbul için bir onur meselesi haline getirdik, bu konuda dünyanın ve Avrupa'nın gerisinde kalmadık, bu yüzden ömrümüzün yarısını metroya harcadık, hayata geçirdiğimiz metroya ulaştık. 46,2 kilometre ve daha fazlasının inşaatı devam ediyor.

Metronun yapımında bütün başkanlar çalıştı ama ben listeye girmeyeceğim. Başkanlarımızın bir kısmı kilometre ile konuşurken, bir kısmı metre ile ölçülür. Sabırla devam edeceğiz. Ne dediler biliyor musun? 'Dikkatli ol, insanlar yeri görmezler. Alt yapıya değil, üst yapıya yatırım yapın.' Çok şükür ikisini de başardık. Bu 46 kilometrede emeği geçen önceki Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Bu hükümet sayesinde Türkiye'de düşmana teşekkür ve tebrik etmek tarih oldu.  'Aman teşekkür etme, ben her şeyi yaptım, benden önce hiçbir şey yoktu' açıklamarında bulundu.

AFAD Deprem Bağışı Nasıl Yapılır? IBAN SMS Deprem Yardımı Yapma AFAD Deprem Bağışı Nasıl Yapılır? IBAN SMS Deprem Yardımı Yapma