Ünlü isim Eda Taşpınar camide çektirdiği fotoğrafla gündeme bomba gibi düşmüştü. Eda Taşpınar, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca internet siteleri ve sosyal medyada Eda Taşpınar'ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına yönelik yapılan haberler sebebi ile TCK 216. maddesi kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla resen soruşturma başlatıldığı ifade edilmişti.

Özcan Deniz Baba Oluyor! İstenmeyen Gelinden Çocuk Yaptı Özcan Deniz Baba Oluyor! İstenmeyen Gelinden Çocuk Yaptı

İfadesini Verilp Adliyeden Ayrıldı

Taşpınar öğle saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Taşpınar ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı. 

Ünlü isim, ifadesinde "Instagram hesabımda yayınlamak üzere çeşitli mekanlarda ve açık alanlarda fotoğraf çektiriyorum. Otel ile de fotoğraf çekmek için görüşme yaptım. Buna ilişkin yazılı görüşmelerimiz var, dosyaya sunacağız. Otele gelmeden önce otelin neresinde fotoğraf çekileceğime karar vermemiştim. Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonra fotoğraf çekeceğim alanı beklemek için oteli gezdim. Restoranın yan tarafında bulunan bir alan gördüm. Bu alana girdiğimde iki Japon turistin fotoğraf çekiyordu. Bende bu alanda fotoğraf çekilebileceğini düşündüm. İçerisinin ibadethane olduğunu düşünmemiştim. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bana bu hususta uyarıda bulunmadı. Bu durum için gerçekten üzgünüm. Özür dilerim. Bu fotoğraf instagram hesabımda yayınlandıktan sonra sosyal medya hesabından paylaşımları görmem üzerine, fotoğrafları da korktuğum için kaldırdım. Dini değerleri aşağılama gibi bir kastım yoktur. İnsanların dini, duygu ve düşüncelerine saygı duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim" sözlerine yer verdi. İşlemleri bir buçuk saat devam eden Taşpınar ifadesinden sonra ayrıldı.