Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrasında milli yas ilan edilmesinin ardından sınavların durumu merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye genelinde tüm sınavların iptal edildiği duyurulmuştu. Ancak vatandaşlar e-sınavlar konusunda bir açıklama gelmeyince “e- sınavlar iptal edildi mi, ertelendi mi” sorusunun yanıtını aramaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan e-sınavlar konusunda da açıklama geldi.

İŞKUR'a Hemen Dahil Olun! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2023 Başvuruları Şartsız Açıldı İŞKUR'a Hemen Dahil Olun! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2023 Başvuruları Şartsız Açıldı

06 Şubat 2023 Pazartesi günü merkez üstü Kahramanmaraş Pazarcık olan depremden 10 il etkilendi. Deprem sebebiyle 7 gün süreyle milli yazı ilan edildi. Milli Eğitim Bakanlığı da bu süreçte sınavlarla ilgili alınan kararları duyurdu. Peki, e-sınavlar ertelendi mi? E sınavlar yapılacak mı?

07-12 Şubat arası e-sınavlar ertelendi mi?

Kahramanmaraş'ta 9 saat arayla meydana gelen 2 büyük deprem Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. Okullar 13 Şubat tarihine kadar tatil edilirken Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelindeki Sınavların da ertelendiğini duyurdu. Ancak e-sınavlar konusunda özel bir açıklama yapılmayınca vatandaşlar E-sınavlar yapılacak mı, ertelendi mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladığı.

Milli Eğitim Bakanlığı e-sınavlar konusunda da açıklamada bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada 07-12 Şubat 2023 tarihleri arasında ülke genelinde e-sınav merkezlerinde yapılması gereken tüm sınavların ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Sınavların ne zaman yapılacağı konusunda ise bir bilgi verilmedi.