Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı

12 ay boyunca maaş gibi ödenen ve geçtiğimiz seneden bu yana 1.000 TL zamlanan ve bu ay 4.336 TL ödenecek olan Evde Bakım Yardımı ödemeleri bugün itibari ile hesaplara geçmiş bulunuyor. Her ay illere göre yatırılan ve ayın 15'ini bulan ödemeler kapsamında hak sahibi vatandaş Mart ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunu soruyor. 

Evde bakım parası yatan iller listesi araştırmaları süregeliyor. Devlet dar gelirli ve ihtiyaç sahibi bireyin yanında olmayı sürdürürken, 2023 yılı itibari ile destek ödemeleri zamlı şekilde ödenmeye başladı.

Evde bakım parası kaç para ödenecek?

Bakan Derya geçtiğimiz ay asgari ücrete yapılan zam oranında devlet yardımlarına da zam yapıldığını açıklamıştı. Hal bu iken Evde bakım parası da zamlı olarak ödeneceği bildirilmişti. Peki Evde bakım parası yattı mı? Evde bakım parası kaç para oldu? 

Destekler zamlı ödeniyor

Engelli maaşı, yaşlılık ve evde bakım maaşlarına 2023 zammı beklenirken, asgari ücret zammı üzerinden yapılan zam 1.000 TL olarak güncellendi. 

Evde Bakım Maaşı Mart 2023 yattı mı?

Her ayın 15'ine doğru ödenen evde bakım maaşı ödemeleri şehirden şehre değişkenlik gösterirken, ödemelerin bugün itibari ile başladığı açıklandı. Mart ayı evde bakım maaşı ödeme bilgisini, Ziraat Katılım Bankası hesaplarınız üzerinden ya da E-Devlet ilgili sayfadan sorgulayabilirsiniz.  Edevlet hesabınız üzerinden Engelli evde bakım bilgileri sayfasında hesabınıza ödemenin yatıp yatmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Evde Bakım Maaşı başvuru şartları

Ön planda olması gereken şartlar vardır. Hane içindeki birey sayısı ve haneye giren maaş miktarının bölünmesi ile belirlenmektedir. Engelli bireyin de dahil edildiği bu ödemeleri alabilmek için engelli kişinin yaşadığı bölgede yer alan Aile ve Sosyal Politikalar İl veya ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz.