Devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile verilen sosyal yardım ödemeleri 2023 yılının Mart ayında da aralıksız olarak sürüyor. Yeni ayın gelmesi ile beraber hak sahibi vatandaşlar da ödemeleri araştırmaya başladı. Devlet destekli ödemelerle ilgili arama motorunda yoğun aramalar yapılırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ödeme tarihleri ile ilgili müjdeli haber geldi. Devlet yardımı hesaplara geçmeye başladı. O tarihler arasında ödemenizi hesaplarınızdan alabilirsiniz.

Devlet destekli ödemeler dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere adeta İlaç gibi geliyor. Özellikle 2023 yılından nakit ihtiyacının daha da artması ile birlikte sosyal yardım ödemelerine başvurular son derece yüksek nokta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelere binlerce liralık destek ödemesi veriyor. Mart ayı ödemeleri için açıklama geldi. Aile Bakanlığı mart ayı sosyal yardım ödemelerinin başladığını duyurdu. Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hesaplara 2392 TL ödeme yatırıldı. Hemen kontrol edin size de yatmış olabilir.

duyanlar-duymayanlara-haber-versin-ashb-bu-sarta-uyanlara-2392-tl-odeme-aktariyor-2

Engelli Maaşı Hesaplara Yattı

Ocak ayında asgari ücreti ve memur maaşlarına yapılan zamla birlikte 2023 yılında Sosyal Yardım ödemelerinde de artış oldu. Özellikle engellilere ödenen engelli maaşı yeni miktarı merak ediliyordu. 2023 yılında Engel oranı %40 ile 69 arasında olan vatandaşlara verilen engelli maaşı 1594 TL'ye yükselirken %70 ve üstte engellilere verilen engelli maaşı ise 2392 TL olarak ödeniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mart ayı ödemeleri için takvimi açıkladı. Engelli maaşları hesaplara geçmeye başladı Hemen kontrol edebilirsiniz

Asgari Ücretliye de Verilecek Müjdeye Ramak Kaldı! Ara Zam Kapıda mı? Asgari Ücretliye de Verilecek Müjdeye Ramak Kaldı! Ara Zam Kapıda mı?

Aile Bakanlığı Ödeme Takvimini Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından mart ayı sosyal yardım ödeme takvimi açıklandı. Engelli maaşı ödemeleri dün itibariyle başlarken aynı zamanda yaşlılık aylığı ödemeleri de hesaplara yatmaya başladı. 15 Mart tarihinden itibaren ise evde bakım maaşı ödemeleri hak sahibi vatandaşların hesaplarına geçecek. Yine aile yardımı ödemeleri de 15 Mart tarihinde başlayacak.

Hala sosyal yardım ödemeleri için başvuru yapmayanlar hemen e-Devlet'ten ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru işlemlerini yaparak ödemelerini banka hesabından ya da PTT'den alabilir.