Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi haneler için devletin sosyal yardım ödemeleri 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalar kapsamında başvuru yapan ve orta açılıp durumu tespit edilen ailelere binlerce liralık yardım ödemesi veriliyor. Bazı yardımlar tek sefere mahsus olarak verilse de çoğunlukla yardımlar düzenli olarak aylık şekilde hesaplara geçiyor. Aile Bakanlığı 2023 sosyal yardım imkânları ile ilgili yeni bilgilendirme yaptı.

Geliri düşük olan yardıma muhtaç olan vatandaşlar için Bakanlığın sağladığı yardımlar arasında doğalgaz tüketim desteği, elektrik tüketim desteği, kira yardımı, gıda yardımı, evde bakım maaşı, engelli maaşı ve daha birçok ödeme bulunuyor. Peki, aile Bakanlığı Sosyal Yardım imkanlarına nasıl başvuru yapılır? Kimler aile Bakanlığından yardım alabilir?

dusuk-gelirli-hanelere-yardim-kira-yardimi-gida-yardimi-fatura-yardimi-basvuru-ekrani-acildi-2

Aile Bakanlığı Yardımlarına Başvuru Yapın

Devletin en önemli kurumlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile ihtiyaç sahibi ve dar gelirli milyonlarca vatandaşa sosyal yardım imkanı sağlanıyor. Her ay düzenli olarak Verilen birçok yardım olduğu gibi tek sefere mahsus olarak sağlanan sosyal yardım imkanları da bulunuyor. Bu yardımlar arasında evde bakım maaşı, gıda yardımı, engelli maaşı, yaşlılık aylığı, eğitim yardımı, yapacak yardımı, barınma yardımı, elektrik faturası yardımı, doğalgaz faturası yardımı gibi destek ödemeleri yer alıyor. Aynı zamanda 12 ay boyunca düzenli olarak Aile Destek paketi yardımı da yapılıyor.

dusuk-gelirli-hanelere-yardim-kira-yardimi-gida-yardimi-fatura-yardimi-basvuru-ekrani-acildi-1

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Aile Bakanlığı Sosyal Yardım imkanlarından faydalanmak için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. PTT'den e-devlet şifresi alarak T.C kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet kapısı girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal ekonomik destek ön başvuru formunu hızlıca doldurabilirsiniz. Burada sizlerden Talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Kemerleri Gevşetti! Maaşınızın Kat be Katını Anında Ödeyecek! Vakıfbank Kemerleri Gevşetti! Maaşınızın Kat be Katını Anında Ödeyecek!

Aile Bakanlığı Sosyal Yardım başvurusunu isterseniz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden de yapabilirsiniz.

Başvuru değerlendirme süreci aile Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. Sonrasında sosyal yardım imkânlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.