Bilim insanları yapay zeka aracılığıyla yeni bir araştırmaya daha imza attılar. Yapay zeka kullanarak dünyanın en çekici kadın ve erkeklerin olduğu ülkeleri belirleyen araştırmada 50 ülke yer aldı. 

Reddit Gönderileri Baz Alındı

Araştırma kapsamında dünyanın her yanından farklı milletlerden erkek ve kadınların güzellik ve yakışıklılıklarına dair binlerce Reddit gönderisi analiz edildi. Reddit gönderilerine yapılan analizler sonucunda ize derecelendirmeler oluşturuldu. 

dunyaninencekicierkekleri

İngiliz mayo markası Pour Moi tarafından yapılan araştırmada, uzmanlar, puanlama yapabilmek için 'çekici, seksi, güzel, yakışıklı, muhteşem, iyi görünümlü, hoş, ateşli' kelimelerinin yer aldığı tüm paylaşımları tek tek inceledi. 

Yapılan yorumlar ülkelere göre gruplandırılırken, yorum ve beğeni sayısından da puanlar oluşturuldu. Pour Moi'dan yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: 

Reddit verilerini analiz ettik ve dünyanın en çok hangi ülkelerin insanlarından etkilendiğini ortaya çıkarmak için çekici milletlerden bahseden paylaşımların ve onayların sayısını topladık. Bu çekici insanların nasıl göründüğünü eşfetmek üzere yapay zeka teknolojisini kullandık. Yapay zekadan bize bu ülkelerin her birinde 'çekici' olmanın neye benzediğini göstermesini istedik.

Listede Zirve Hindistan'ın Oldu! 

Yapılan araştırmada listede ilk sırada Hindistan yer aldı. İkinci sıra ABD'nin olurken; İsveç, Japonya, Kanada ve Brezilya sırasıyla ABD'yi takip etti. Türkiye'deki kadın ve erkekler ise çekicilik sıralamasında 22. sırada yer aldı. 

puormoi

Öte yandan Pour Moi, şunları söyleyerek araştırmayı bitirdi:

Veriler erkek ve kadınlara göre incelendiğinde, en çekici kadınlar sıralamasında Hintli kadınlar ilk sırada yer alırken, onları Japon ve İsveçli kadınlar takip ediyor

Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak? Selden Etkilenen Balıkgöl'deki Balıklara Ne Olacak?

Sadece erkek verilerine bakıldığında, en çekici olarak İngiliz erkekleri öne çıkıyor. Onu Hindistan, İtalya, ABD ve İsveç takip ederek ilk beşi tamamlıyor.

dünyaninencekicikadinlari

Dünyanın En Çekici Kadın ve Erkeklerinin Bulunduğu 10 Ülke 

Bilim insanlarının Pour Moi ile yaptığı araştırma sonucunda Türkiye, en çekici kadın ve erkeklerin olduğu 22. ülke seçilirken, ilk 10 şöyle oldu: 

10. Danimarka

9. İtalya

8. Fransa

7. Ukrayna

6. Brezilya

5. Kanada

4. Japonya

3. İsveç

2. ABD 

abd

1. Hindistan 

hindistan