Temsilcimiz Cedi Osman'ın da forma giydiği Cleveland - Chicago maçında Donovan Mitchell imkansızı başardı. Uzatmalara giden maçta rakibine karşı tam 71 sayı bulan Mitchell kendini unutulmazlar arasına yazdırdı.

Donovan Mitchell'in İstatistikleri

71 Sayı

8 Ribaund

11 Asist

1 Blok

7 Üçlük

22/34 FG

20/25 FT

İstatistikleriyle oynayarak 145-134'lük skorlgalip ayrılmasına dev katkı sağladı. 

Cedi Osman'ın İstatistikleri:

36 Dakika

19 Sayı

3 Ribaund

4 Asist

İstatistikleriyle takımının kazanmasına yardımcı oldu.

70 SAYI BARAJINI AŞAN 7. OYUNCU

Uzatmalar dahil toplamda 50 dakika parkede kalan Donovan Mitchell, Chicago Bulls tarafına gönderilen tam 71 sayıda pay sahibi oldu. Amerikalı 26 yaşındaki basketbolcu böylece, NBA tarihinde bir maçta 70 sayı barajını geçen 7. oyuncu olmayı başardı.

İki Çocuğunun Yanında Cinsel İçerikli Yayın Yapan Anne Adliyede İki Çocuğunun Yanında Cinsel İçerikli Yayın Yapan Anne Adliyede

NBA tarihinde daha önce bu baremi aşan isimler Wilt Chamberlain, Devin Booker, Kobe Bryant, David Thompson, David Robinson, Elgin Baylor ve David Thompson, Devin Booker 70 sayı barajını aşmıştı. G.O.A.T olarak gösterilen en iyi oyunculardan olan Michael Jordan ise 70'ler klübüne girme başarısı gösteremişti.

Kyrie Irving'den açıklama!

Donovan Mitchell'in 71 sayılık efsane performansının ardından Kyrie: ''Maç öncesi Donovan ile Call of Duty oynuyorduk ve acayip konsantre gördüm. Cavs rekorunu kırdığı için mutluyum. Rekorlar kırılmak içindir.'' açıklamasında bulundu.