Ev sahibi olmak isteyen pek çok kişi TOKİ kuraları ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederken, bunu fırsat bilen dolandırıcılar da yeni bir yöntem geliştirdi. Kura çekiminde öncelik sağlayacağını iddia eden dolandırıcıların vatandaşlardan para talep ettiğinin belirlendiği açıklayan TOKİ, bu tip kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

TOKİ'den Uyarı

TOKİ tarafından yapılan açıklamada kura çekimlerinde öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden kişilere itibar edilmemesi ve bu durumda savcılığa başvuru yapılması gerektiği belirtildi.


Dolandırıcılara Dikkat!

TOKİ'nin, söz konusu dolandırıcılık eylemine ilişkin yazılı açıklaması şu şekilde:

''Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapan İdaremizin ismi kullanılarak sahtekarlık ve dolandırıcılık girişimde bulunduğu tespit edilmiştir.

Özellikle belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vs. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası'nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır.

Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. alınarak işlem yapılmamaktadır.

Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak kuralarda öncelik sağlayacaklarını vadeden, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.

Çağlar Söyüncü Hangi Takıma Gitti? Milli Stoper İmza Aşamasında Çağlar Söyüncü Hangi Takıma Gitti? Milli Stoper İmza Aşamasında

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, idaremizin internet sayfası (www.toki.gov.tr), çağrı merkezi (444 86 54), kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir.''