Merakla beklenen, FOX ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Dokuz Oğuz dizisinden müjdeli haber geldi. Dizinin yayın tarihi belli oldu. Yönetmenliğini Cem Akyoldaş'ın yaptığı, yapımcılığını Gold Film'in üstlendiği Dokuz Oğuz dizisin senaryosu ise  Süleyman Çobanoğlu tarafından kaleme alındı.

Türk’ün olduğu her yerde, Türk için savaşacak “Oğuz Timi”nin hikayesini konu alan Dokuz Oğuz dizisinin yayın tarih ile birlikte yeni tanıtımı da yayınlandı. Tanıtımda, dizinin temposunun hiç düşmeyeceği ve Mehmetçik'in iki bin yılı aşan efsanesinde, ulaşılan yeni bir zirvenin destansı öyküsünün konu edineceği görülüyor.

6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı? 6 Şubat Bu Akşam Diziler Var mı? Yasak Elma, Alparslan, Ömer Yeni Bölümleri Olacak mı?

Kubilay Aka, Dağhan Külegeç, Mehmet Çevik, Deniz Işın, Sahra Şaş, Yasemin Kay Allen, Taylan Meydan, Hakan Boyav, Volkan Keskin, Kayhan Açıkgöz, Rami Narin ve Serhan Onat'ın oynayacağı Dokuz Oğuz'un ilk bölümü FOX'ta 28 Ocak Cumartesi saat 20.00'de yayınlanacak.

İşte Yeni Dokuz Oğuz Fragmanı: