Uzun süredir başlaması beklenen Dokuz Oğuz dizisi yayınlanma günü olarak Cumartesi gününün seçilmesinin karamsarlığını üzerinden atamayacağa benziyor. Öyle ki haftalık reytingleri en zorlayan dizi Gönül Dağı dizisi ile aynı gün yayınlama planı yapılan Dokuz Oğuz dizisi beklenilen reytingleri vermemesi kanalı ve yapımcıları üzdü.  Reytinglerde istenilen başarıya ulaşamayan Dokuz Oğuz dizisi, Gönül Dağı reytingleri altında ezilirken, Kardeşlerim dizisi izleyicileri de dizisine sahip çıktı.

Dokuz Oğuz ilk bölüm reytingleri

Gold Film imzası ile çekilen Dokuz Oğuz dizisi dün akşam ilk bölümü ile FOX TV ekranlarındaydı. İzleyicisi Dokuz Oğuz dizisi ilk bölüm reytinglerini merakla beklerken sabah saatlerinde reyting sonuçlarının açıklanması ile birlikte büyük bir şok yaşandı. FOX TV'nin en çok güvendiği yapımlarından olan Dokuz Oğuz dizisi reytinglerdeki beklentiyi karşılayamadı. 

Yasemin Allen, Deniz Işın, Kubilay Aka'nın başrollerinde yer aldığı Dokuz Oğuz dizisi reyting sıralamasında alt sıralarda bir başlangıç yaparken, dizinin ilerleyen bölümlerinde reytinglerini arttırması bekleniyor. 

6. olabildi

Dokuz Oğuz dizisi FOX TV'nin en güvendiği yapımlar arasında yer alırken Dokuz Oğuz dizisi tüm izleyiciler kitlesinde 3,78 izlenme oranını aldı. Böylelikle TOTAL kategoride 6’ncı oldu. 

Dokuz Oğuz dizisi AB kategoride 8’inci olurken ABC1 kategoride ise 6’ncı sıraya oturdu.

Çukur'da Celasun rolü ile çok dikkat çeken isim Kubilay Aka'nın uzunca zamandır beklenen dizisi için kanalın ve yapımcıların beklentisi çok büyük iken 6. olarak girdiği reyting savaşından kazanarak çıkması temenni ediliyor. 

İlk 5'te olmaması çok şaşırttı

Bu kadar başarılı oyuncuların yer aldığı Dokuz Oğuz dizisi Gönül Dağı ve Kardeşlerim dizilerini reytinglerde geçemedi. Günlük izlenme olarak 6. sıraya yerleşen dizinin ilk 5'te olamaması yapımcıları şok etti. 

Arka Sokaklar'dan Yürekleri Hoplatan Gelişme! Kanal D Kendi Çekecek Arka Sokaklar'dan Yürekleri Hoplatan Gelişme! Kanal D Kendi Çekecek

TOTAL İLK 10 PROGRAM

1 GONUL DAGI TRT 1
2 KARDESLERIM ATV
3 GONUL DAGI (OZET) TRT 1
4 GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX
5 KARDESLERIM (OZET) ATV
6 DOKUZ OGUZ FOX
7 SURVIVOR TV8