Kısa bir zaman sonra FOX ekranlarında izleyici ile bir araya gelecek olan Dokuz Oğuz dizinin senaryosu Süleyman Çobanoğlu tarafından kaleme alınırken, yönetmenliğini Cem Akyoldaş yapıyor ve yapımcılığını Gold Film üstleniyor.

Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor Oktay Kaynarca'dan Ayrılık Yanıtı! Ben Bu Cihana Sığmazam Finale Gidiyor

Dokuz Oğuz dizisine ilişkin dikkat çeken bir afiş yayınlandı. Dizinin yeni afişinde “Dokuz Oğuz” timi ve timden Yüzbaşı Batur Karanlık'la (Kubilay Aka) birlikte Türk dünyasına yönelik önemli operasyonlarda görev alan Albay Tomris Toprak (Yasemin Kay Allen) ve gizli ajan Bilge Töreyeva da (Deniz Işın) yer alıyor.

Dokuz Oğuz Ne Anlatıyor?

Mehmetçik'in iki bin yılı aşan efsanesinde, ulaşılan yeni bir zirvenin destansı öyküsüyle ekrana gelecek olan “Dokuz Oğuz”, Türk’ün olduğu her yerde, Türk için savaşacak “Oğuz Timi”nin hikayesini anlatıyor. 

Dizi de Kubilay Aka, Dağhan Külegeç, Yasemin Kay Allen, Deniz Işın, Hakan Boyav, Tuncer Salman, Kayhan Açıkgöz, Serhan Onat, Rami Narin, Volkan Keskin, Sahra Şaş, Mehmet Çevik ve Taylan Meydan’ın oynayacak. 

İşte Dokuz Oğuz Dizisinin Afişi: