Kış mevsiminin etkisini göstermesi ve havaların soğuması ile birlikte, doğal gaz tüketim desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hayat geçirdiği doğal gaz tüketim desteği ödemesinin ne zaman yapılacağının yanı sıra, söz konusu desteğin detayları da merak ediliyor.

Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Aile ve ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal gaz tüketim desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair henüz bilgi vermedi. Önümüzdeki günlerde, doğal gaz tüketim desteğinin ödeme tarihine ilişkin kamuoyuna bilgi verilmesi bekleniyor.

Doğalgaz Desteği Ne Kadar?

Doğal gaz tüketim desteği kapsamında, 900 TL ile 2.500 TL arasında değişen tutarlarda ödeme yapılıyor.

İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak İster Şubeye Git, İster SMS'le Başvur! PTT Kefilsiz Şartsız 50 Bin TL'yi Hesaplarınıza Yatıracak

Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sağlanan doğal gaz tüketim desteği ödemesinden faydalanmak isteyen kişiler, e-Devlet'e TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra ''Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti'' başlığından başvurularını iletebilirler.