EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme EYT’lilere Kötü Haber! Promosyon İle ilgili Yeni Gelişme

Kış mevsimini etkisi göstermesinin ardından, doğal gaz desteği açıklamaları pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Bu kapsamda, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli destek ödemeleri açıklanıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte, doğal gaz desteği hakkında bilgi verdi.

Doğalgaz Yardımı Ocak 2023

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, doğal gaz desteği ödemelerinin sosyal yardımdan faydalanan ailelere iletildiğini açıkladı. Toplamda 180 bin 214 ailenin destekten yararlandığını belirten Mansur Yavaş ''Hiçbir çocuk üşümesin diye bir ilke imza atarak doğalgaz desteğine başlamıştık geçtiğimiz yıl. Bu yıl da 180.214 ailemizin Başkent Kartlarına ocak ayı için 90.107.000,00 TL tutarındaki desteğimizi yatırdık. Bugünden itibaren kullanabilirsiniz.'' ifadelerini kullandı.

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Doğal gaz desteğinin Başkent Kartlara yatmasının ardından, söz konusu desteğin tutarı da araştırılmaya başlandı. Doğal gaz desteği kapsamında, hane başı 500 TL ödeme yapıldı.