Aras Bulut İynemli'nin sarı saçları ve tarzının çok konuşulduğu, Ulu Önder Atatürk'ün hayatının anlatılacağı Atatürk dizisi ile alakalı çalışmalar devam ediyor. Uzun süredir gündemde olan Atatürk dizisi ile alakalı detaylar oluşturulmaya başladı. Atatürk dizisi ne zaman başlayacak? Atatürk dizisi oyuncuları kimler? Aras Bulut İynemli'nin Atatürk'ün gençlik yıllarını canlandıracağı ve üzerine uzun süre boyunca çalıştığı ve büyük titizlikle hazırlanan Atatürk dizisi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı geçtiğimiz haftalarda çekimlerinin tamamlandığı iddiaları üzerine araştırılmaya başlandı. 

Atatürk dizisi Lanistar medya ve O3 medyanın ortak yapımı ile oluşturulmuşken, dizinin yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin oturuyor. 

Atatürk dizisi mini dizi olarak çekiliyor

Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı Atatürk dizisi dijital platformun dijital dizisi olarak dikkat çekerken, yayınlanacağı dönemde tüm dikkatleri üzerine toplayarak, Atatürk'e olan minnetimizi kat be kat arttıracak. Mini dizi kapsamında yayınlanacak olan Atatürk dizisi bölümleri 48- 63 dakikadan oluşacak. 

Yeşil Deniz Hazırlıkları Tamam! Ne Zaman Başlayacak Yeşil Deniz Hazırlıkları Tamam! Ne Zaman Başlayacak

İynemli'nin tarzının sürekli olarak konuşulduğu ve projeye verdiği önemin gözler önüne serilmesiyle tüm takdirleri üzerine toplayan Atatürk dizisi, 2021 senesinden beri adı geçmekteydi. Proje için gerek dizileri gerekse de filmlerindeki karakterleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken ve başarısını konuşturan isim Aras Bulut İynemli ile anlaşılması sonrasında çekimler başlamıştı. 

Çukur sonrasında yer aldığı birçok film projesi akabinde Atatürk dizisi ile anlaşan  İynemli'nin geçtiğimiz aylarda Atatürk projesinin çekimleri için sete çıkması tüm takdirleri üzerine toplamış ve Atatürk dizisinin oyuncunun kariyerinin adeta zirve noktası olduğu belirlenmişti. 

Çukur dizisi final öncesinde de vardı

Atatürk dizisi için Çukur dizisi çekimleri öncesinde anlaşma sağlandığı geçtiğimiz günlerde Damla Sönmez'in açıklaması ile gündeme çıkmış ve oyuncunun heyecanının o dönemden beri devam ettiği açıklanmıştı. 

Atatürk dizisi ne zaman başlayacak?

Atatürk dizisi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı verildi. Uzun süredir devam eden Atatürk dizisi çekimleri bitmek üzere olduğu açıklanırken, Atatürk dizisinin başlama tarihi 29 Ekim 2023 olarak belirlendi. 

Atatürk dizisi hangi platformda

Atatürk dizisi çok büyük bir merak içerisinde bekleniyor. Atatürk dizisi Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarının coşkuyla yapılacağı 29 Ekim 2023 tarihinde Disney Plus platformunda yer alacak. 

Atatürk dizisinin oyuncuları 

Aras Bulut İynemli – Mustafa Kemal Atatürk Karakteri
Songül Öden – Zübeyde Hanım Karakteri
Mehmet Günsür – Ali Rıza Efendi Karakteri
Sarp Akkaya – Enver Paşa Karakteri
Berk Cankat – Ali Fuat Cebesoy Karakteri
Esra Bilgiç – Madam Corinne Karakteri
Sahra Şaş – Makbule Atadan Karakteri
Bertan Asllani – Ali Fethi Okyar Karakteri
Beran Kotan – Ömer Naci Karakteri
Hamdi Alkan
Darko Perić
Emre Mete Sönmez – Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğu Karakteri

Aras için çok farklı bir sene olacak

Aras Bulut İynemli 2023 senesinde yayınlanacak olan Atatürk dizisi ile sürekli gündemde kalacağa benziyor. Gerek konusu gerekse de oyuncu kadrosunun başarısından bahsettirecek olan dizide Atatürk karakteri ile bizlerle olacak olan Aras Bulut İynemli için 2023 kariyerinin en üst noktası olarak anılacağa benzyior