Gibi dizisi dünkü finaliyle 3. sezonu tamamladı. Yine bir dönem bölümü ile sezonunu tamamlayan Gibi, dünkü bölümde, 1800'lü yıllarda Fransa'da geçen bir hikayeyi anlattı. Hikayede 'köylü' rolunu Ersoy ve Yılmaz oynarken, İlkkan ise dönemin soyluları arasında yaşayabilmek için kılık değiştirmişti. İlkkan'a 'Peruğundan pudrana kadar ben aldım' diyen Yılmaz, anlayacağınız üzere yine laflarıyla izleyenleri bir hayli güldürdü. Kraliçeye bir hediye sunmak isteyen ve bunun karşılığında da dertlerini anlatmayı amaçlayan Yılmaz ve Ersoy, karmakarışık bir panayır alanında, kraliçenin çadırını aramaya başlarlar. İlkkan'ın da onlara eşlik ettiği bu arayışta, her çadır birbirinden saçma bir olaya açılırken, üçlünün aralarındaki diyaloglar bir hayli eğlenceliydi.

Koca Bir Kabak

Yılmaz ve Ersoy, bölüm boyunca koca bir çuval taşırlarken, her sahnede çuvalın içini bir başkasına gösterdiler. Her görenin 'hiç yoktan iyidir' dediği çuval, bölüm boyunca merak konusu olurken, bazı sahnelerde içinde dev bir kabak olduğu sezildi.

Yılmaz Kralı Dövdü 

Çadırdan çadıra gezip kraliçeyi bulmaya çalışan üçlü, bir çadırda karşılaştıkları küçük bir çocukla da olay yaşarlar. Dönem gereği başında komik bir peruk olan küçük çocuk, çadırda gördüğü her şeyi dağıtmaya çalışır. Ancak bizim köylü rolündeki Yılmaz duruma sinirlenip çocuğu tartaklar ve peruğunu alıp fırlatır.

Döneme Uyum Sağladılar

Daha sonra Yılmaz ve Ersoy'un kraliçe karşısına köylü kılığında çıkmalarının kötü olacağını söyleyen bir görevli, ikisine de peruk takarak kılıklarını döneme uyum sağlarlar. Ancak o sırada Yılmaz'ın tartakladığı çocuğun onları şikayet ettiklerini görürler. Bunun üzerine tutuklanan Yılmaz, Ersoy ve İlkkan, çocuğun aslında kral 'bilmem kaçıncı Louis' olduğunu öğrenirler.

Kraliçeye Kabak Hediye Etmek 

Tutuklanan Yılmaz, Ersoy ve İlkkan, kraliçenin onları çağırmasıyla sonunda amaçlarına ulaşırlar. Kraliçe onlara bir kabak hediye etmenin ne kadar uygun olduğunu sorarken, Yılmaz bahsi geçen kabağın yılın en iyi mahsülü olduğunu ve birinci seçildiğini söyler. Kabağı kraliyet kabağı ilan eden kraliçe ise Yılmaz'ların dertlerini dinler.

Gibi 4. Sezon Ne Zaman?

Geçtiğimiz günlerde Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi, paylaştıkları bir Instagram hikayesi ile Gibi'de 4. sezon olacağını doğruladılar. Ancak sezonun ne zaman yayımalanacağına dair bir detay paylaşmadılar.