Denizbank Promosyon Şovu Yaptı! 18.800 Ek Ödeme Hesaplara Yattı Denizbank Promosyon Şovu Yaptı! 18.800 Ek Ödeme Hesaplara Yattı

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen hizmetler arasında yer alan hizmetler herkesin dikkatini çekmekle beraber ihtiyaçların giderilmesini sağlamaktadır. Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yılda dört kez olmak üzere yaşlı ve engelli aylığı verilmektedir. Bildiğiniz gibi 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve engellilere 3 ayda bir maaş ödemesi yapılmaktadır.

Hesaplara Toplam 10.416 TL Yatırılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödeme yapılmaktadır. Yapılan yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri her 3 ayda bir hesaplara yatırılmaya devam ediliyor. Her 3 ayda bir yatırılan 2604 TL ödeme ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklama yapıldı. Derya Yanık:

"Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda mart ayına ilişkin 2,7 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylığını, hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık" dedi.

Her 3 ayda bir ödenen 2604 TL ödeme bir yıl boyunca ödendiğinde toplamda 4 defa ödenmiş olmakla beraber toplam bu tutar da 10.416 TL şeklinde olmaktadır.