Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok vatandaşa sosyal yardım ödemesi sağlanıyor. Her ay düzenli olarak yapılan devlet yardımları kapsamına göre değişiyor. Annelere de verilen çeşitli devlet yardımları bulunuyor. Özellikle çalışan anneler bu yardım sayesinde çok rahat edecek. Çünkü bakanlık çalışan çalışmayan tüm annelere 0-2 yaş arası çocuğu bulunması durumunda 400 TL yardım ödeyecek. Aile Bakanlığı yardım şartları haberimizde sizi bekliyor…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ailelere sunmuş olduğu yardımlar sürüyor. Özellikle ekonomik kriz sürecinde Nakit paraya ihtiyaç duyan Haneler için devlet kesenin ağzını açmış durumda. Bu yardımlardan biri de 0-2 yaş arası çocuğu olan annelere veriliyor. Bakanlık kreş desteği ödemesi yapıyor. Çalışan çalışmayan tüm anneler bu ödemeyi alabiliyor. Aile Bakanlığı'nın sağladığı kreş yardımı her ay düzenli olarak hesaplara geçiyor. Çocuğu olanlar başvuru işlemlerini e-Devlet'ten yapabiliyor ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından fiziksel başvuru yapmak mümkün oluyor.

0-2 Yaş Çocuğu Olan Kadınlara Kreş Desteği

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ailelerin desteklenmesi amacıyla oluşturduğu birçok yardım paketi bulunuyor. Bunlardan biri de 0-2 yaş grubunda çocuğu olan kadınlara verilen kreş yardımı oluyor. Bakanlık çalışan çalışmayan tüm kadınlara 400 TL kreş yardımı veriyor. Bu yardımı anneler alabiliyor. Kreş yardımı için çalışma şartı yok Sadece 0-2 yaş grubunda çocuğunuzun olması yeterli. Başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra her ay PTT'den düzenli olarak 400 TL destek alabilirsiniz.

Doğum Parası Alma Şansınız Da Var

Aynı zamanda annelerin Doğum yardımı alma şansı da bulunuyor. 2015 yılı sonrası dünyaya gelen her çocuk için devlet Doğum yardımı ödemesi yapıyor. Doğum yardımı parası 1 çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, 3 çocuk için 600 TL olmak üzere çalışan çalışmayan tüm annelere ödeniyor.

Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı Tarım Kredi Market Az Önce Bir Sürpriz Daha Açıkladı! Fiyatlar Kalakaldı

Ancak SSK'lı olarak çalışan kadınlara verilen ek ödemelerde var. Örneğin doğum iznine ayrılan kadınlar iş göremezlik raporu parası alıyor. Bu ödeme asgari ücrete Endeksli olarak belirleniyor. 2023 yılı ödeme miktarlarına da bakacak olursak iş göremezlik ödeneğinin 16.000 TL'ye kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. Yani çalışan anneler doğum iznine ayrılmaları halinde devletten 16.000 TL'ye kadar destek alabiliyor. Çalışan annelerin doğum parası almak için sosyal güvenlik kurumuna yazılı olarak başvuru yapmaları gerekiyor.