Söz konusu personel alımının branş dağılımı belirlenirken, DSİ personel alımına ilişkin tüm detaylar Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yayınlandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi;

5-29

“Ocak 2023'te çeşitli branşlarda 1273 sözleşmeli işçi alacağız. Allah devletimize ve milletimize hayırlı hizmet etmeyi nasip etsin. 2023 yılında da insan kaynağımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Geçmiş olsun dileklerimle'' diyen bir personel alımı açıklandı.

Efsane Sporcunun Hayatını Alt Üst Eden Olay! Sevenleri Kahroldu Efsane Sporcunun Hayatını Alt Üst Eden Olay! Sevenleri Kahroldu

DSİ Personel Alımlarına Ne Zaman Başlayacak?

Devlet Su İşleri’nde işe başlamak isteyen personel adayları başvurularını 11.01.2023- 23.01.2023 tarihleri arasında yapabilecek. Başvuruların ise “Kariyer Kapısı” internet sayfası üzerinden yapılacağı duyuruldu. DSİ, barajlar, hidroelektrik santraller, sulama sistemleri ve taşkın koruma önlemleri dahil olmak üzere ülkenin su kaynaklarının yönetiminden ve geliştirilmesinden sorumludur. Örgüt, tarımsal, endüstriyel ve evsel kullanım için suyun mevcudiyetini sağlamada hayati bir rol oynamaktadır.

Personel Alımı Yapılacak Branşlar

DSİ’nin yayınladığı personel alım haberinde alım yapılacak pozisyonlar ise bu şekilde;

·         296 inşaat mühendisi,

·         222 destek personeli,

·         221 büro personeli,

·         104 makine mühendisi,

·         89 haritacı,

·         79 ziraat mühendisi,

·         74 jeoloji mühendisi,

·         33 meteoroloji mühendisi,

·         30 koruma ve güvenlik görevlisi,

·         19 çevre mühendisi,

·         19 elektrik mühendisi,

·         15 maden mühendisi,

·         15 orman mühendisi,

·         14 elektrik-elektronik mühendisi,

·         11 jeofizik mühendisi,

·         11 bilgisayar mühendisi

·         10 biyolog.

İşe alım süreci, çevrimiçi bir başvuru, ardından bir değerlendirme merkezi ve bir mülakattan oluşacaktır. DSİ, tüm adaylar için eşit fırsatlar sunduğunu belirtti. DSİ ayrıca profesyonel gelişim ve kariyer ilerlemesi için fırsatların yanı sıra iyi bir maaş ve sosyal olanaklar sunuyor. İşe alım kampanyasının çok sayıda başvuru sahibini çekmesi bekleniyor ve DSİ ilgili tüm kişileri mümkün olan en kısa sürede başvurmaya teşvik ediyor. Bu, Türkiye'nin su altyapısının gelişmesinde gerçek bir etki yaratmak ve ülkenin su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine katkıda bulunmak isteyenler için harika bir fırsat.