Tarımsal Üretimini kalkındırmak, çiftçilere kolaylık sağlamak ve üreticilere destek olmak için ödemeler yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, destek ödemelerindeki artışa dair açıklama yaptı. Küçük Ölçekli Balıkçılığı Destekleme Tebliği'nin Resmî Gazete’de yayımlanması ile birlikte, söz konusu desteğin detayları araştırılmaya başlandı.

Yüzde 314'e Varan Artış!

Resmi Gazete'de yayımlanan Küçük Ölçekli Balıkçılığı Destekleme Tebliği'nin ardından, destek ödemelerindeki artış miktarı belli oldu. Yüzde 240 ile 314 arasında arasında artış yapılırken, güncel destek tutarları da belli oldu. Gerçekleşen artış ile birlikte yeni destek tutarları şu şekilde:

18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı 18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı

4,99 Metreye Kadar Olan Gemiler İçin: 3.500 TL
5-7,99 Metre Arası Olan Gemiler İçin: 4.250 TL
8-,9,99 Metre Arası Olan Gemiler İçin: 5.250 TL
10-11,99 Metre Arası Olan Gemiler İçin: 6.000 TL

Balıkçılığa Kadın Eli Değecek

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, ''Balıkçılığa Kadın Eli Değecek'' mottosuyla balıkçı gemisi sahibi veya ortağı olan kadın balıkçılara yüzde 25 ek destek uygulaması da hayata geçirildi. Konuya ilişkin yapılan paylaşımda ''Küçük Ölçekli Balıkçılığı Destekleme Tebliği Resmî Gazete’de yayımlandı. Ayrıca “Balıkçılığa Kadın Eli Değecek” mottosuyla balıkçı gemisi sahibi veya ortağı olan kadın balıkçılarımıza yüzde 25 ek destek uygulaması da bu yıl ilk defa hayata geçirildi.'' ifadeleri yer aldı.