Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sağlık sorunları olduğunu söyleyerek 3 yıldır devam ettiği valilik görevinden istifa etti. 

Çuhadar, kendi imzasıyla istifasını Adıyaman Valiliği üzerinden duyurdu: 

Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebi ile affımı talep etmiş durumdayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarının devlet ve millet dayanışması ile sarılacağına şnancım tamdır. Adıyaman ve Adıyamanlı hemşehrilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcı olsun.

Depremzedelerin Yardım Çağrısına Gülmüştü! 

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerde Adıyaman'daki yıkım da büyük olmuştu. Yüz binlerce yurttaş enkaz altına kalırken, vatandaşlar Adıyaman Valiliği'ne giderek çalışmaların ve yapılan yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki göstermişti.

Adıyaman ve Şanlıurfa'da Sel: 1 Ölü, 4 Kayıp Adıyaman ve Şanlıurfa'da Sel: 1 Ölü, 4 Kayıp

 

"Adıyaman sahipsiz, yardımlar nerede?" diye vatandaşlar isyan ederken, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar 'gülerek' tepki göstermişti. Bunun üzerine yurttaşlar 'neye gülüyorsun sen?' diye tepki göstermişti. Bu olaydan birkaç gün kadar sonra da Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte Mahmut Çuhadar, polis eşliğinde şehri terk etmişti.