Can yakan deprem sonrasında deprem ölü sayısı yaralı sayısı ve yıkılan bina sayısı sürekli olarak güncelleniyor. AFAD korkunç deprem sonrasında üzücü son bilançoyu açıkladı. 

Dün gece 04,17'de Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde 7,7 şiddetinde korkunç bir deprem meydana geldi. Deprem sonrasında yaşanan can pazarı devam ediyor. Arama kurtarma faaliyetleri için tüm Türkiye seferber olmuşken, hava koşullarının olumsuzluğu da kurtarma imkanlarını zorlaştırıyor. 

Ve Bahar Başlamadan Bitiyor! Kar Esareti Ülkeyi Ele Alıyor Ya Okullar? Ve Bahar Başlamadan Bitiyor! Kar Esareti Ülkeyi Ele Alıyor Ya Okullar?

Peki son dakika depremde ölü sayısı kaç oldu?

Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır ve Kilis başta olmak üzere 10 şehirde etkisini gösteren korkunç deprem sonrasında güzel kurtarma haberlerini duyulduğu gibi yürekleri dağlatan deprem ölü ve yaral sayısı da an an AFAD tarafında güncelleniyor. 

Kahramanmaraş'taki 2 büyük deprem sonrası en son resmi verilere göre can kaybının 2379 olduğu, 14 bin 483 kişinin yaralandığı açıklandı. Öte yandan 6 bin 217 bina da yıkıldı.