Giderek artış gösteren enflasyon sebebiyle fiyatlara art arda zam gelmeye devam ediyor. Özellikle et fiyatlarına yüzde 50 zam gelirken vatandaşlar da bu duruma tepki göstermeye başladı. 2023 yılının gelişiyle beraber tüm maaşlara zam yapılmasının ardından hemen her ürüne de zam geldiği duyuruldu. Özellikle 2 ay içinde olan fiyatlardaki artışlara hem satıcılar hem de tüketiciler isyan etti. Özellikle et fiyatlarına zam gelmesinin ardından vatandaşlar ve özellikle kasaplarda olumsuz olarak etkilenmektedir.

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız

Et fiyatlarına her hafta başında ortalama 5 TL ile 10 TL arasında zam yapıldığı belirtildi. 2023 yılının ilk günlerinde 120 TL ile 130 TL civarında olan karkas et fiyatları şimdilerde 175 TL ile 180 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bir anda bu denli zam gelmesi herkesin cebini olumsuz olarak etkilediğinden dolayı vatandaşlar tepki gösterdi. Özellikle besicilerin daha fazla fiyat istemesinden dolayı yaşanan fiyat artışlarının herkesi rahatsız etmesinden dolayı vatandaş tepki göstermeye başladı.