Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, gerçek yaşam öykülerini ekranlara taşığı Empati isimli programına bu sefer de Demet Akbağ'ı konuk etti. 

Eşi Zafer Çika'yı 2019 yılında bir trafik kazasında kaybeden Demet Akbağ "eşimin kaybı hayatımın en büyük kırılma noktası oldu" dedi. 

Ali Atay Oğlu ile Alışveriş Turunda Ali Atay Oğlu ile Alışveriş Turunda

Oğlu Ali'den de bahseden oyuncu, “Oğlumla çok iyi arkadaşız. Ali fazla olgun bir çocuktu, o yüzden hiç zorlanmadım. Çok anlayışlı bir çocuk. Nerede susacağını çok iyi bilirdi. Babasına da çok benzetiyorum. Tatlı bir ilişkimiz var, dedikodu yapabiliyoruz, dertlerimizi anlatabiliyoruz birbirimize” şeklinde konuştu. 

Babasıyla arasındaki ilişkiye de değinen Akbağ, mesafeli bir ilişkisi olduğunu şöyle aktardı: 

Babamla hep mesafeli görüştük. Yılmaz Erdoğan, babamla ilişkimi bildiği için benim için yazdığı bir repliği sizinle paylaşacağım. ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü’ oyununda ‘Kahvenizi nasıl içersiniz babacığım’ diye soruyor Gülseren, babası ‘Mesafeli olsun yavrucuğum’ diyor. Bunu Yılmaz, babamla tanışıp babamla sizli bizli konuştuğumu gördüğü gün kafasının bir yerine kazımış... Başka bir şey söylemeyelim bunun üzerine...