Türkiye genelinde yaşamını sürdüren ve eğitim hayatına devam eden milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ödemeler açıklanmaya devam ediyor. Yapılan açıklama sonucu bugün Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredi ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı.

Üniversite okuyan öğrencilerin hesabına yatırılan kredi ve burslar bugün yatırılmaya başlandı. 10 Mart tarihine kadar devam edecek olan ödemeler TC Kimlik numarasının son hanesine göre hesaplara yatırılmaktadır. Mart ayı itibariyle ödemelerle ilgili beklenen açıklamalar gelmeye devam ederken KYK ödemelerinin bugün itibariyle başladığı ve 10 Mart tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olanlar için de ödemeler bugün hesaplara yatırılmaya başlandı.

PTT 18 Yaş Şartına Her Ay 1.250 TL Ödüyor! Geç Kalan Pişman Oluyor PTT 18 Yaş Şartına Her Ay 1.250 TL Ödüyor! Geç Kalan Pişman Oluyor

1250 TL Hesaplara Yatırılıyor

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Mart ayı kredi ve burs ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandığı açıklanırken konuyla ilgili Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu bir açıklama yaptı. Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamada:

"Sevgili gençler, mart ayı GSB burs ve öğrenim kredisi ödemeleriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her koşulda yanınızda…"denildi

Bu kapsamda Mart ayı KYK ödemeleri bugün itibariyle başlamış olup 10 Mart tarihine kadar devam edecek. TC Kimlik numarasının son hanesine göre yapılan ödemelerde TC Kimlik numarasının sonu 0 olanlar 6 Mart, 2 olanlar 7 Mart, 4 olanlar 8 Mart, 6 olanlar 9 Mart, 8 olanlar ise 10 Mart tarihinde ödemelerini alabilecekler.