ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi

Garanti BBVA, borcu olan ve tek bir yerde toplamak isteyenler için 30 bin TL'den fazla borcu olan herkese borç kapatma kredisini duyurdu. Düşük faiz oranlarıyla duyurulan bu yeni kredide Garanti, şartlara uygun olan herkesin borç kapatma kredisinden faydalanabileceğini açıkladı. 

Peki Garanti BBVA borç kapatma kredisi nedir, nasıl kullanılır, şartları neler ve faiz oranı ne kadar? İşte tüm detaylar... 

borckapatmakredisi2

Garanti BBVA Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, mevcut olarak başka bankalarda bulunan borçların tek bir yere toplanmasıdır. Garanti borç kapatma kredisi alan vatandaşlar, diğer bankalardaki borçlarını Garanti üzerinde toplamış olurlar. Garanti ise kendisinden krediyi çeken müşterinin başka bankalardaki borçlarını tek seferde kapatır.

Böylelikle müşteri, sadece Garanti bankasına borçlu hale gelir ve diğer borçları tamamıyla kapatılır. Ayrıca, mevcut kredilerin vadesi uzatıldığı gibi aylık ödeme tutarları da düşürülmektedir. 

borckapatmakredisi1

Garanti Borç Kapatma Kredisinin Şartları Nelerdir?

Garanti BBVA borç kapatma kredisinin şartları şöyle:

  • Borç transfer kredisinde sunulan vade süresi 3-36 ay arasındadır. 
  • Faiz oranı vade süresine göre değişiklik göstermektedir. 
  • Krediden çalışan, emekli ya da kira geliri olan herkes faydalanabilir. 
  • 50 bin TL'nin altındaki tutarlar için en fazla 36 ay, 50 bin TL ile 100 bin TL arasındaki krediler için en fazla 24 ay ve 100 bin TL üzerindeki krediler için de en fazla 12 ay vade süresi uygulanmaktadır. 

borckapatmakredisi

Borç Kapatma Kredisinde Faiz Oranı ve Aylık Taksit Tutarı Ne Kadar?

Garanti BBVA borç kapatma kredisinde uygulanan güncel faiz oranları ve taksit tutarları şöyle: