Kimler başvuruda bulunabilir? İşte merak edilen tüm bu sorunların ve daha fazlasının cevabı haberimizin devamında yer alıyor...

Esenler Belediyesi farklı derecelerde memur alımı yapacak. Lise ve Önlisans mezunları zabıta memuru alımına başvuru yapabiliyor. Üstelik genel olarak zabıta olmak için ikamet şartı aranmasına rağmen bu alımda başvuru şartları içinde ikamet şartı bulunmuyor. Konuyla ilgili diğer tüm detaylar bu başlık altında...

Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak Gibi 4. Yeni Sezon Startı Verildi Ne Zaman Başlayacak

Zabıta Olmak İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

11-5

Zabıta olmak için 657 DMK genel şartlarına haiz olmanız gerek. Askerlikle ilişiği olmamak, Kamu haklarından yoksun olmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, TCK’da geçen ilgili suçlardan belirtilen sürelerde mahkumiyeti bulunmamak, yüz kızartıcı suçlardan affa uğramış olsa bile mahkumiyeti bulunmamak, herhangi bir akıl hastalığı bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel bir fiziksel rahatsızlığı bulunmamak gibi şartlar yer alıyor. Bu şartları karşılamakla birlikte ÖSYM tarafından yapılan KPSS’den yeterli puana da sahip olmanız gerekiyor.

2020 KPSS P94 ve 2022 KPSS P93 puan türlerinden Önlisans ve Lise mezunlarının en az 70 alması gerekiyor. Ayrıca zabıta olabilmek için belirtilen boy şartını da taşımalısınız. Boy şartı kadınlar için en az 1.60 iken erkeklerde bu oran en az 1.67 olmalıdır. Bir diğer şart ise ehliyet sahibi olmaktır. En az B sürücü belgenizin olması gerekiyor. Zabıta için yaş şartı ise hem erkek hem de kadınlar için 30'dur. 30 yaşını doldurmayalar zabıta olabilir. Siz de tüm bu şartları sağlıyorsanız Esenler Belediyesi’ne başvurarak zabıta olma hakkını elde edebilirsiniz.

Esenler Belediyesi Zabıta Memuru Başvuru Süresi

Esenler Belediyesi zabıta memuru başvurusu için yukarıda sayılan özellikleri taşıyan adaylar, belirtilen süre içinde başvurarak kazanma şansına sahip olabilir. Bu başvurular 27 Ocak tarihine kadar devam edecektir. Yalnızca şahsen başvuru kabul edildiğinden istenilen belgelerle birlikte 27 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunmanız gerekmektedir.