Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de toplantı gerçekleştirdi. Toplantının bitmesinin ardından Cumrhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem konularına ilişkin açıklamalar yaptı.

tayyip

Seçim İçin 14 Mayıs'ı Uygun Gördük

Seçim tarihiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bilindiği gibi cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin normal tarihi 18 Haziran'dı. Ancak bu tarihi güncelleme ihtiyacı duyduk. Bu anlayışla yaptığımız çalışmalarda 14 Mayıs Pazar tarihinin en uygun tarih olduğunu gördük. Meclisimiz gereken çoğunluğu sağlamazsa, Cumhurbaşkanı olarak biz süreci başlatacağız' ifadelerini kullandı. 

cumhurbaskanikabinetoplantisi

2 Bin TL'nin Altındaki Borçlar Siliniyor 

Herkesin merakla beklediği vergi ve SGK borcu yapılandırmaya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kanun teklifi hazırladıklarını söyledi. Ayrıca, kamu kurumlarına olan borçların ve cezalarının yeniden yapılandırılacağını ekleyerek şunları kaydetti: 

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Vergi dairelerine 31 Aralık 2022'den önce 2 bin lirayı aşmayan borcu olan vatandaşlarımızın cezalarının tahsilinden vazgeçiyoruz. Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Tüm bu borçlara belirli oranla güncelleme ve taksit imkanı getiriyoruz. Davalı vergi ve prim dosyaları da bu kapsamda olacak.