Yılın ilk Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki pek çok konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki süreçte başlayacak olan yeni sosyal konut projesine dair bilgi verdi.

Sosyal Konut Projesi Başlayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile ve sosyal hizmetlerde eşi vefat etmiş kadınlar, roman vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi kesimler için sosyal konut projesi başlatılacağını belirtti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı ve söz konusu paylaşımda ''Cumhurbaşkanımız Sn.  @RTErdogan: “Aile ve sosyal hizmetlerde eşi vefat etmiş kadınlar, roman vatandaşlarımız ve ihtiyaç sahibi kesimler için sosyal konut projesi başlatacağız. Koruyucu ve önleyici sosyal yardım kalkanı ile yoksulluk sınırına yakın ailelerimizin yanında olacağız.” ifadeleri yer aldı.

Zam Açıklandı! Artık Hesaplara 3.038 TL Destek Ödemesi Yatacak Zam Açıklandı! Artık Hesaplara 3.038 TL Destek Ödemesi Yatacak

TOKİ Kura Çekimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni sosyal konut projesini açıklamasının ardından, mevcut projeye ilişkin de detaylar araştırılmaya başlandı. İlk Evim İlk İş Yerim projesi için her geçen gün farklı bir ilin kurası çekiliyor. Söz konusu kura çekimlerinin, mart ayı itibariyle tamamlanması bekleniyor.