İhtiyaç sahibi vatandaşlar her daim yeni para bulma yollarını arayıp devletten destek istemektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar harici çocuklu ailelere de çocuk destek ödemesi yapılmaktadır.

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine müjde verilmeye devam ediliyor. Verilen destek ödemeleri hakkında detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı. 2023 yılının gelişiyle tüm maaşlara zam gelmiş ve bu destek ödemeleri de zamlanmıştır. Peki, devlet tarafından verilen çocuk para desteği nasıl alınır? İşte, detaylar…

Toplam 58.236 TL Verilecek

Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor Bir Dakikada Zengin Edecek Formül Hem de E-Devlet üzerinden Bakılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere destek ödemesi yapılmaya devam ediliyor. 2023 Yılının gelişiyle beraber asgari ücrete yapılan zamdan hemen sonra destek ödemelerinde de artış yaşandı. Özellikle çocuklu ailelere para ödemesi yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesini esas aldığından dolayı ihtiyaç sahibi ailelere destek verdiklerini duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından:

"SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı ortalama 2.337 TL'den 3.038 TL'ye yükseldi. Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması 3.644 TL'den 4.853 TL'ye çıkarıldı" denildi.

Koruyucu olan ailelere verilen aylık tutar 4853 TL olduğundan ötürü bu tutar her ay verilecek olup bir yıl sonunda ailenin eline geçecek tutar 58.236 TL olacaktır.

Verilen destek ödemesinden faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapabilir ya da ikametgah adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunulabilir. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru sonucu e-devlet üzerinden sorgulanabilmekle beraber vakıf tarafından da detaylı bilgilendirme yapılacaktır.