Deprem bölgesinde bulunan ve enkaz altında kalanlar için AFAD uygulamasının yanı sıra CİMER de acil çağrı özelliği sunuyor. Yeni kullanıma sunulan CİMER Deprem Acil özelliği sayesinde kurtarma ve yardım çağrıları yapılabiliyor. 

Deprem bölgesindeki yardım çağrılarının devletin ilgili kurumlarına iletilmesi için sunulan CİMER Deprem Acil özelliği, e-Devlet aracılığıyla kullanılıyor. 

CİMER Deprem Acil Nasıl Kullanılır? 

CİMER'in Deprem Acil sayfasına giriş yapabilmek için kimlik bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Kimlik bilgilerinin yanı sıra e-Devlet ile de giriş yapmak mümkün. 

cimerdepremacil

E-Devlet hesabı ya da kimlik bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra Deprem Acil sayfasına ulaşabilirsiniz. En sol üst kısımda bulunan 'Deprem Acil' seçeneğine tıklayarak kendiniz ya da yardıma ihtiyacı olan yakınlarınız için bildirim atabilirsiniz. Bu bildirim ise devletin ilgili birimlerine aktarılacağından en kısa sürede yardım da ulaştırılacaktır. 

Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var