İki eski dostun, seneler sonra bir sofrada buluşmasını anlatan Çilingir Sofrası isimli yerli film yakında GAİN'de yayınlanacak.

2023 Oscar Adayları Belli Oldu! Altın Ahududu'ya Rağmen Bir Aday En İyi Kadın Oyunculukta Yarışacak! 2023 Oscar Adayları Belli Oldu! Altın Ahududu'ya Rağmen Bir Aday En İyi Kadın Oyunculukta Yarışacak!

Hayatın farklı yollara savurduğu, Y kuşağından iki okul arkadaşı Emir Can ve Yusuf Efe'nin seneler sonra  Beyoğlu’nda bir çilingir sofrasında bir araya gelişini konu edinen Çilingir Sofrası yakında GAİN'de izleyici karşısına çıkacak.

Senaryosunu kaleme alan ve yçnetmen koltuğunda oturan Ali Kemal Güven’in filmi, ilk gösteriminin yapıldığı İstanbul Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü almıştı.

Yapımcılığını Metin Kıcır ve Seda Özkaraca'nın üstlendiği filmin başrollerinde Ahmet Rıfat Şungar ve Barış Gönenen yer alırken, hem İstanbul Film Festivali’nde hem de Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü beraber alan ikiliye Ecrin Bolkar, Gülhan Kadim ve Adnan Devran gibi oyuncular eşlik ediyor.

Çilingir Sofrası'nın Fragmanı Şu Şekilde: