Devlet, tüm vatandaşları olduğu gibi Çiftçilere de destek ödemelerini sürdürüyor. Çiftçi desteği ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken Bugün de hibe desteği müjdesi geldi. Ayçiçeği ve nohut tohumu için Çiftçilere %50 hibe desteği verilecek. Başvurular için tarihler belli oldu. Peki hibe desteği başvurusu nasıl yapılır? Kimler devletten hibe desteği alabilir?

1 Tuvalet Kağıdına 2.'yi Sepete Atmayı Unutmayın! Bedava Dağıtılıyor 1 Tuvalet Kağıdına 2.'yi Sepete Atmayı Unutmayın! Bedava Dağıtılıyor

Devletten Çiftçilere Destek Ödemesi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Çiftçilere destek ödemeleri aralıksız olarak devam ediyor. Bu defa Müjdeli Haber Amasya tarım Orman İl Müdürlüğü tarafından verildi. Müdürlük tarafından alınan karar doğrultusunda kuru tarım alanlarında ayçiçeği ve nohut ekimi yapan Çiftçilere hibe desteği verilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü %50 hibe desteği ile ilgili duyuru yayınladı. Başvuru tarihleri ve başvuru şartları da böylece belli oldu. %50 hibeli ayçiçeği ve nohut tohumu almak isteyenler belirlenen süreler arasında başvuru yaparak hibe desteği alabilecek.

Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Devletin Çiftçilere verdiği desteklerden faydalanmak için başvuru yapmak gerekiyor. %50 hibe desteği için de başvurular 8 Mart ile 14 Mart tarihleri arasında kabul edilecek. Başvuru yapmak isteyen Çiftçiler tapu fotokopisi ve ÇKS belgeleri ile birlikte İl veya İlçe Tarım ve Orman müdürlüklerine gidebilecek.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada çiftçilerin hibe desteğinden faydalanabilmek için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmalarının zorunlu olduğu ve aynı zamanda tapu fotokopisini de ibraz etmeleri gerektiği bildirildi.