Geçtiğimiz günlerde çiftçiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir müjde verilerek yem ve gübre fiyatlarında indirime gidilerek fiyat sabitlemesi uygulanacağı açıklanmıştı. Bunun ardından çiftçiler için bir kredi hazırlandığı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Düşük faiz uzun taksit imkanlarından faydalanmak isteyen çiftçiler krediyi araştırmaya başlamıştı ki birinci isimden açıklama geldi. Çiftçiye tam 250 bin TL Kredi! Bu haberin ardından vatandaşlar çiftçi kredisine nasıl başvurulacağını, en yüksek meblağın ne kadar olduğunu, yüzde kaç faizle verileceğini, aylık ödemelerin ne kadar olacağını merak etmeye başladı. Peki çiftçi kredisine nasıl başvurulur? Çiftçi 250 bin TL kredi şartları neler?

Artan yem, gübre ve mazot fiyatları çiftçilere zor zamanlar yaşatırken biriken ödemeler, kaçırılan taksitler çiftçinin kabusu olmaya başlamıştı. Çiftçi destek kredisi kapmasında verilecek 250 bin TL son dakika haberi bir nebze rahatlamak isteyen vatandaşlar başvurunun nasıl gerçekleşeceğini hangi bankaya başvurulacağını merak ediyor. Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi buluşmasında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiyi sevindiren haberi verdi.

18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı 18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı

Çiftçiye 250 bin TL Kredi Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiyi güçlendirmek ve kalkındırmak istediklerini belirterek. Tavan kredi limitinin 250 bin TL olduğunu yıllık faizin 9,75 olduğunu açıkladı. Çiftçiler kredilerini 36 ay taksit imkanıyla kullanacak.

Çiftçiye 5 milyon TL Tarım Borç Kredisi

Bir sevindiren haber de farklı bankalardan yüksek faizle kredi kullanmış çiftçileri bu yükten kurtaracaklarını söyleyerek 5 milyon TL üst limitli ve 9,75 faizli olacak. Çiftçiler farklı bankalardaki kredilerini Ziraat Bankasına taşıyabilecek vade 60 ay olacak.

Genç ve Kadın Çiftçiye 1 Milyon TL Kredi

Kadın ve gençlerin çiftçilikte daha fazla söz sahibi olmasını istediklerini söyleyen Erdoğan, esprili bir şekilde Ziraat Bankası Genel Müdürü’ne dönerek ‘’500 bin TL’den 1 milyona çıkaralım Alpaslan Bey anlaştık değil mi? Sonra bir yanlışlık olmasın’’ dedi. Böylece Genç ve Kadın çiftçi kredileri 500 bin TL’den 1 milyon TL’ye çıkmış oldu.

Konuşmasının devamında Erdoğan; ‘’Buna rağmen yüzde 1'in altında bile olsa borcunu ödemekte zorlanan bir çiftçi varsa ona yardım etmek istediklerini, ana parasını peşin ödeyen çiftçilerin faizlerinin silineceğini duyurdu. 

ÇİFTÇİYE GÜBRE ve YEM İNDİRİMİ İÇİN TIKLAYIN