Dün akşam yapılan bir açıklamada Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

Bu coğrafyanın neresinde yaşıyorsanız huzur içinde yaşamanızı isterim. Yeni bir başlangıç için beraber ve birlikte var olduğumuz bütün sıkıntıları aşalım istiyorum. Biz bunları yaptığımız zaman o şahane o görkemli Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.

Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne? Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne?

Bugün bu kürsüye veda etmek için bulunuyorum. Veda etmek kolay olmuyor... Size son kez bu kürsüden bakmak istiyorum. 

"Meral Hanım Merttir!"

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ile yaşanan son olaylara yönelik, Akşener'in mert bir kadın olduğunu masaya yumruğunu da vurması gerektiğinde vuracağını söyledi:

Bu kürsüde insanlarımızın onuru ve demokrasimizin kaderi adına son kez konuşuyorum. Umutluyum dostlar, gerçekten umutluyum. Çünkü her gün Türkiye'de herkesin yenilenmiş gibi uyanacağı bir dünya hayal ediyorum. Bize doğru uçan o özgür kuşları düşünüyorum. İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte yapacağız bu deliliği. Çünkü Meral Hanım merttir. Ana kucağını da iyi bilir, yeri geldiğinde masaya yumruğu vurmasını da. Arada bir ülkücü damarı tutar bunu da gayet iyi biliyorum. Temel Bey bilgedir. Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam ediyorum.