Promosyon Açıklaması Geldi! Teklifler Belli Oldu Promosyon Açıklaması Geldi! Teklifler Belli Oldu

Zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Asgari ücrete gelen zamların ardından hemen her ürüne art arda zam gelmeye başladı. Çay, şeker, peynir, süt, ekmek vb. ürünlere zam gelmesinin ardından simit fiyatlarına da zam geldiği duyuruldu. Simit fiyatlarından önce artış gösteren maliyetlerden dolayı hemen her ilde ekmek fiyatlarına zam gelmişti. Normal şartlarda 3 TL’den satılan ekmek bazı illerde 4 TL’ye bazı illerde 5 TL’ye çıkarılmıştır. Bugün gelen bir haberle de simide zam geldiği duyuruldu.

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş tarafından yapılan açıklamayla Ankara’da normalde 5 TL’den satılan simidin yarından itibaren 7 TL’den satışa sunulacağı duyuruldu. Savaş Delibaş tarafından yapılan açıklamada:

“Pazartesi günü Ankara’da 100 gramlık simit 7 TL. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de doğalgazın yüzde 164 zam alması, elektriğin yüzde 200 zam alması, un fiyatlarının tekrardan yüzde 20, yüzde 30 zam yemesi, susam fiyatının hareketlenmesi, kiraların artış göstermesi ve asgari ücretin yüzde 65 zam almasından dolayı Ankara simidi 7 lira olmuştur” denildi.

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş tarafından daha önce yapılan açıklamada simidin gerçek fiyatının artan maliyetler, enerji maliyeti ve kira zamları sebebiyle esnafın ayakta duramadığını ve simidin gerçek fiyatının 10 TL olması gerektiğine değinmişti.