Kış aylarında yaz meyvesi yemek isteyenlerin biraz elini cebine atması gerekiyor. Özellikle hamilelerin tercih ettiği yaz meyveleri satılmaktadır. Şili’de çalışma gösteren esnafın kırmızı altın olarak adlandırdığı kirazın kilosu resmen dudak uçuklattı.

Kış aylarında yaz meyvesi tüketmek isteyenlerin önce cebine bakması gerekiyor. Önceden yaz meyveleri yaz aylarında kış meyveleri kış aylarında tüketiliyordu. Şimdi her meyve her mevsim var. Hal böyle olsa da yaz meyveleri kış aylarında cep yakıyor. Özellikle kırmızı altın olarak adlandırılan kirazın fiyatı dudak uçuklatmaya yetiyor. 5 adet kiraz fiyatı 125 TL olurken 1 kilo kirazın kilosu 2.800 TL’den satılıyor. Şuanda 2.5 gram altınla eş değer fiyata sahip olması canı isteyenleri şaşkına çevirdi.

Emekli Bayram İkramiyesi Yükseliyor! Emekliler Bu Haberi Okuduğuna Çok Sevinecek Emekli Bayram İkramiyesi Yükseliyor! Emekliler Bu Haberi Okuduğuna Çok Sevinecek

Esnaf tarafından kırmızı altın olarak adlandırılan kirazın kilosu resmen cep yaktı. Kilosu 2.800 TL olan kiraz resmen altınla yarışıyor. 2.5 gram altın mı yoksa 1 kilo kiraz mı? diye sorgulamak çok mantıklı oldu. Gram altın yükselirken kiraz fiyatı da yükseldi. İthal kirazın fiyatı resmen rekor kırdı. Yaz meyvesi olan kirazın tanesi 25 TL, 5 tanesi 125 TL ve kilosu 2800 TL’den alıcı buluyor.