Arabası olanların dikkat etmesi gereken uyarı yapıldı. Gelen bir son dakika duyurusuyla birlikte uyarıyı dikkate almayan sürücülere para cezası kesileceği duyuruldu. Son zamanlarda gündemlerden düşmeyen trafik sorunlarıyla ilgili açıklamalar yapılmaya devam ediliyor.

Yapılan son açıklamaları incelediğimizde yaşanan gelişmelerle birlikte Karayolları Trafik Kanununa göre trafikte uyulması gereken kurallara uymayan kişilere yüzde 112,9 oranında zam yapılacağı duyuruldu.  

4064 TL Ödememek İçin Dikkat!

Bildiğiniz gibi karayollarında uyulması gereken hız sınırı kullanılan araca göre değişiklik göstermektedir. Hız sınırı ne kadar fazla aşılırsa o kadar fazla para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ödenen bu hız cezası yani radar cezası için ödemeniz gereken tutarlarda değişiklik gösterir. 2023 yılının gelişiyle tüm cezalara zam geldi. Zam gelen cezalar arasında ise hız sınırını aşma cezası yer alıyor. Bu kapsamda:

Hız sınırını %10-30 oranında aşmanın cezası: 951 TL

PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri

Hız sınırını %30-50 oranında aşmanın cezası: 1.979 TL

Hız sınırını %50’den fazla aşmanın cezası: 4.064 TL şeklinde olmaktadır.