Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversite öğrencilerine 750 TL ulaşım desteği yapılacağını açıklamıştı. Yeni denenen destek programı 750 TL' olarak belirlendi. İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim seviyesindeki öğrencilere yapılacak yardım en çok üniversitedelerinden memleketlerine dönmekte için zorluk çeken öğrencileri heyecanlandırdı. bu gelişmenin ardından başvuru tarihlerini, başvuru koşullarını ve ödeme tarihlerini merak etmeye başladı. Peki 750 TL Ulaşım Desteği ne zaman ödenecek?

Öğrenciye Ulaşım Yardımı Kaç Kez Verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından  bir açıklama da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi Yanık yaptığı açıklamada ilk, orta ve yükseköğrenim öğrencilerinin faydalanabileceği  yardımın üst limitinin 750 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Yani bir öğrencinin ulaşım masrafı 750 TL'yi aşsa bile bu ücret bakanlık tarafından karşılanmayacak. (Bir öğrenci 1 yıl içerisinde gidiş ve dönüş olmak üzere 2 kez faydalanabilir)

Başvurular Nereye Yapılacak?

Bakan Yanık'ın heyecan uyandıran açıklamasının ardından öğrenciler gözlerini başvuru tarihlerine ve şartlarına çevirdi. Öğrenciler, Öğrenci Ulaşım Desteği nedir? Nasıl başvuru yapılır? Ne zaman yatar sorularına cevap arıyor.

Bakan Yanık: Uzakta eğitim gören öğrencilerin başvurularını öğrenci veya aile ikametgahına yapılacak ilgili şehir ve ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne yapmakları gerektiğini söyledi.

Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!   Finansbank Asgari Ücretli, Emekli ve Memur İçin Çok Özel Bir Kredi Kampanyası Başlattı!  

Kimler Başvurabilir?

Farklı bir şehirde ailesinden uzakta eğitim-öğretim hayatına devam eden 25 yaşını aşmamış Türk vatandaşı tüm üniversite öğrencileri başvurabilir.