Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından vatandaşa yardım ödemeleri devam ediyor. Aylık 1900 TL ödeme PTT'den veriliyor. Tek bir şartla başvuru yapanlar her ay düzenli olarak yardım alabiliyor. Türkiye aile destek yardımı mart ayı ödemeleri de Bugün itibarıyla başladı. Peki, aile yardımı almak için hangi şartları uygun olmak gerekiyor? Türkiye aile destek yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu

Acil nakit ihtiyacı olan, dar gelirli olan herkese Türkiye aile destek yardımı veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak sosyal yardım ödemesi yaparken aile yardımı mart ayı ödemeleri için tarihler belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bu sabah itibariyle sosyal medya hesabından mart ayı ödeme takvimini açıkladı. Peki, kimler aile destek yardımı alabilir? Aile yardımı başvuru şartları neler?

bu-sarti-tasiyan-hanelere-aylik-1900-tl-yardim-12-ay-boyunca-pttden-odenecek-2

Türkiye Aile Destek Yardımı Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl Temmuz ayından itibaren vatandaşı ödenmeye başlanan Türkiye aile destek yardımı Mart ayında da devam ediyor. Aile yardımı ödemesinden faydalanabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Bu şarta uygun olan aileler başvuru yaparak her ay düzenli yardım alabiliyor. Aile yardımı ödemeleri aylık olarak yapılıyor ve 12 ay devam ediyor.

Hem Aile Yardımı Hem Çocuk Destek Bileşeni Alabilirsiniz

Çünkü Aile Destek paketi kapsamında Yardım almak isteyen Haneler başvuru yaparak hem aile yardımı hem de çocuk destek bileşeni alabiliyor. Aile Destek Yardımı kişilerin gelir durumuna göre 850 TL ile 1250 TL arasında değişiyor. Aynı zamanda çocuğu olan ailelere 350 TL ile 650 TL arasında değişen çocuk destek bileşeni de veriliyor. Türkiye aile destek yardımı toplamda aylık 1900 TL'ye kadar ulaşıyor.

Aile Yardımı Mart Ayı Ödemeleri Başladı

Türkiye Aile Destek Yardımı mart ayı ödemeleri bugün itibariyle başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla ödemelerin hak sahiplerinin hesaplarına geçmeye başladığını duyurdu. Başvuru esnasında IBAN numarası verenler yardım ödemelerini ATM'den alabilirken vermeyenleri ise PTT'den T.C kimlik kartı ile alabiliyor.