2022 yılının bitmesinin ardından, geçmiş yıla ait pek çok veri merak ediliyor. Bu kapsamda, 2022 yılında doğan bebeklerde en çok hangi isimlerin tercih edildiği araştırılıyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün verileri ile birlikte, en çok tercih edilen isimler belli oldu.

En Çok Tercih Edilen İsimler 2022

Erkeklerde en çok tercih edilen isimler arasında ilk sırada Alparslan yer alıyor. Alparslan'ı sırasıyla Yusuf, Miraç, Göktuğ, Ömer Asaf, Eymen, Aras, Ömer, Mustafa ve Ali Asaf takip ediyor. Kızlarda ise en çok tercih edilen isim Zeynep oldu. Zeynep'i, Defne, Asel, Zümra, Elif, Asya, Azra, Nehir, Eylül ve Ecrin isim takip etti.

Kaç İkiz Doğdu?

2022 yılı verilerine göre, 15.835 ikiz, 373 üçüz, 7 dördüz ve 1 beşiz doğum gerçekleşti.

E-Devlet Fay Hattı Sorgulama Ekranı! Oturduğum Yer, Ev Sağlam mı E-Devlet Fay Hattı Sorgulama Ekranı! Oturduğum Yer, Ev Sağlam mı

Sadece Bir Bebeğe Verilen İsimler

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün verilerine göre, sadece bir bebeğe verilen isimler de belli oldu. Bu kapsamda, Azra Akel, Elif Evin, Irmak Dila, Kerem Akil, Dilara Hayat, Eylül Feza, Oğuz Umut, Tuna Mete ve Kağan Celal isimleri geçen yıl sadece bir bebeğe verildi.