Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var

Beklenilen yağışların gerçekleşmemesi nedeniyle barajların doluluk oranı düşerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son haberler sevindirdi. 

Yapılan açıklamalara göre ülke geneline bulutlu bir hava hakim olurken; Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Ardahan hariç Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Afyonkarahisar, Kütahya ve Isparta çevresinin yağışlı geçmesi bekleniyor. 

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde, Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak beklenirken, yağışların karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli yağışların gerçekleşeceği bekleniyor.

karyagis-1

Hava Sıcaklığı Azalıyor! 

Öte yandan Akdeniz'in iç kesimlerinde hava sıcaklığı 2-4 derece azalırken, diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişiminin olmayacağı düşünülüyor. Rüzgarın ise kuzey yönünden hafif ve ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.