Türkiye’de akaryakıt fiyatları hem dolar kurunda yaşanan gelişmeler hem de Brent Petrol fiyatlarına göre belirleniyor. Uzun zamandan beri yüksek seyreden akaryakıt fiyatlarına ilişkin yeni bir indirim müjdesi daha geldi. Brent petrol fiyatları resmen yerlere yektan oldu. Benzin motorin ve LPG'ye dev indirim sinyali verildi. Peki, akaryakıt indirimi ne zaman uygulanacak? Benzin ve motorin indirimi ne zaman gelecek? Benzine motorine ne kadar indirim var?

brent-petrol-yerle-yeksan-oldu-benzin-motorin-ve-lpgye-dev-indirim-geliyor-1

BRENT PETROL FİYATLARI RESMEN ÇAKILDI

Son dönemlerde akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen zamların ardından araç sahipleri indirim beklentisi içine girdi. Şubat ayında sürekli inişli çıkışlı bir seyir izleyen Brent Petrol fiyatlarından güzel haber var. Mart ayına yeni zam haberleri ile başlayan dün akaryakıt fiyatları Bu gelişme ile birlikte düşecek gibi görünüyor. Peki, benzin motorin ve LPG'ye indirim gelecek mi? Araç sahipleri brent petrol fiyatlarında düşüş haberleri sonrasında en çok Bu sorunun yanıtını merak ediyor. Gelen son bilgilere göre küresel piyasada brent petrol fiyatları 80.90 seviyelerine kadar geriledi. Bu gelişmenin ardından sektör kaynakları ise benzin motorin ve LPG için indirim sinyali verdi.

AKARYAKIT FİYATLARINA NE ZAMAN İNDİRİM GELECEK?

Küresel Petrol fiyatlarında Yaşanan bu gelişmeler sonrası akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi oluştu. Ancak sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre birkaç gün daha Dolar kuru ve brent petrolün varil fiyatı takip edilecek. Düşüşün devam etmesi durumunda indirim pompa fiyatlarına da yansıyacak. Brent petrolün varil fiyatındaki bu düşüş sürerse hem benzine hem motorine indirim gelmesi bekleniyor.

13 MART 2023 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

Peki indirim öncesi güncel akaryakıt fiyatları ne kadar kaç TL? 13 Mart Ankara İstanbul İzmir benzin motorin ve LPG fiyatları şu şekilde:

İstanbul Güncel Benzin Ve Motorin Fiyatları

İstanbul Anadolu Yakası benzin litre fiyatı: 20,43 TL

İstanbul Anadolu Yakası motorin litre fiyatı: 21,53 TL

İstanbul Avrupa Yakası benzin litre fiyatı: 20,48 TL

İstanbul Avrupa Yakası motorin litre fiyatı: 21,59 TL

Ankara Güncel Benzin Ve Motorin Fiyatları

Ankara Benzin litre fiyatı: 20,85 TL

İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı

Ankara Motorin litre fiyatı: 22,00 TL

İzmir Güncel Benzin Ve Motorin Fiyatları

İzmir Benzin litre fiyatı: 20,81 TL

İzmir Motorin litre fiyatı: 22,06 TL