Bildiğiniz gibi yılın ilk günlerinde Brent petrol fiyatı yükselişe geçmişti. Şuanda Çin’de yaşanan gelişmelerden ve resesyon endişesinden dolayı brent petrol fiyatı düşüşe geçti. Akaryakıt fiyatlarını doğrudan etkileyen en önemli unsur brent petrol fiyatları olmaktadır. Brent petrol fiyatları yükselinde benzin, motorin ve LPG yükseliyor, brent petrol fiyatları düşünce düşüyor. Bugünde bakıldığında brent petrol fiyatları düşük seyrettiğinden dolayı akaryakıta indirim geleceği beklenmeye başlandı. Peki, güncel akaryakıt fiyatları ne kadar? Benzine, motorine, LPG’ye indirim var mı?

5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür 5 L Ayçiçek yağı en dibe indi! Böyle fiyat ne görüldü, ne duyuldu! Kaçıranlar çok üzülür

Akaryakıta gelen hem zam haberi hem de indirim haberi hemen herkes tarafından takip edilmektedir. Bildiğiniz gibi yeni yıl gelmeden önceki hafta benzinin litresine zam gelerek tarife değişiklik göstermişti. Gelen zamdan sonra da beklenen indirim haberi geldi. Çin genelinde yaşanan gelişmeler ve tüm piyasada etkili olan resesyon etkisinden dolayı brent petrol fiyatı düştü. Vatandaşlar tarafından da benzin ve motorine indirim mi geliyor? LPG indirimi ne kadar? Gibi araştırmalar hız kazandı.

Brent Petrol Fiyatları Düştü!

Yeni yılın gelmesiyle beraber brent petrol fiyatları düşüşe geçti. Brent petrol fiyatlarının düşmesinin en büyük sebebi olarak ABD’de görülen resesyon etkileri, Çin’de artış gösteren koronavirüs vakaları gibi etkiler brent petrol fiyatlarının düşmesine neden olurken benzin motorin ve LPG’de indirim geleceği tahmin edilmeye başlandı. ABD ve Avrupa’da ön görülen enerji krizi korkusunun azalmasıyla beraber petrol fiyatlarında yaşanan fiyat baskısı da bir nebze olsun azaldı.

Brent petrol varili bugün uluslar arası piyasalarda 81,81 dolar’dan işlem görmektedir. Dün akşamı 82,1 dolar seviyesinde tamamlayan brent petrol varil fiyatı bugün yüzde 0,35 oranında azalarak 81,81 dolar oldu. Batı Tekrar Türü ham petrol varili ise 76,59 dolardan işlem görmektedir.

Benzin ve Motorine İndirim Var Mı?

Brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüşten sonra özellikle araç sahipleri akaryakıt fiyatlarına indirim gelecek mi? şeklinde araştırma yapmaya başladı. Edinilen bilgi kapsamında benzin ve motorine büyük bir indirim geleceği düşünülse de henüz sektör temsilcileri tarafından herhangi bir tarih ve tutar açıklaması yapılmadı. Yeni açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

4 Ocak 2023 Güncel Akaryakıt Fiyatları

Güncel Akaryakıt Fiyatları ilden ile bayiden bayiye farklılık göstermektedir. Henüz benzin ve motorine indirim gelmese de güncel akaryakıt fiyatları:

İstanbul Akaryakıt Fiyatları

İstanbul Anadolu yakasında benzin fiyatı: 19,45 TL

İstanbul motorin (mazot) fiyatı Anadolu Yakası'nda 22.03 TL

İstanbul LPG fiyatı Anadolu Yakası'nda 10,57 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin fiyatı: 19,44 TL

İstanbul motorin fiyatı Avrupa Yakası'nda 22.07 TL

İstanbul LPG fiyatı Avrupa Yakası'nda 10.83 TL

Ankara Akaryakıt Fiyatları

Benzin fiyatı: 19,67 TL

Motorin fiyatı: 22,21 TL

LPG fiyatı: 10,83 TL

İzmir Akaryakıt Fiyatları

Benzin fiyatı: 19,66 TL

Motorin fiyatı: 22,31 TL

LPG fiyatı: 10,58 TL