Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi Bilanço Ağırlaşıyor: Selde Ölenlerin Sayısı 13'e Yükseldi

Son dakika… Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Deprem felaketinin üstünden 24 saatten fazla süre geçerken 11 ilin depremden etkilendiği öğrenildi. Bölgede bulunan vatandaşlar dondurucu soğukta geceyi sokaklarda geçirdi. Arama kurtarma ekipleri ise Gece boyunca çalışmalarına devam etti. Sabahın ilk ışıklarında ise çalışmalara yeniden hız verildi.

9 SAAT ARAYLA 2 DEPREM

Güneydoğu Anadolu, Merkez üstü Kahramanmaraş olan ve 9 saat arayla gerçekleşen 2 büyük depremle sarsıldı. Bölge Kıyamet yerine dönerken çalışmalar ise aralıksız olarak devam ediyor. Deprem bölgesinde binlerce bina yıkıldı. Arama kurtarma ekipleri dondurucu soğukta sabaha kadar enkaz çalışması yürütürken bölgeden mucize haberleri de geldi. Ancak bir yandan da acı haberler gelmeye devam ediyor.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SON DURUM

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde arama kurtarma çalışmaları Son sürat devam ediyor. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre yıkılan bina sayısı 6217 oldu. Enkazdan sağ çıkarılan kişi sayısı 7.840 olarak açıklandı. Bölgede acı bilanço da her geçen dakika ağırlaşıyor. AFAD'ın yaptığı son açıklamaya göre can kaybı 2921 olur kendi yaralı sayısı ise 15.834'e yükseldi.