Deprem bölgesinde dün akşamdan bu yana etkili olan sağanak yağış kentlerde seli beraberinde getirdi. Şanlıurfa Tandoğan Mahallesi'nde Yavuzlar Apartmanı'nın bodrum katındaki dairede 5 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. 

Son Dakika: Bolu'daki Korkunç Deprem Çevre İllerden Hissedildi Son Dakika: Bolu'daki Korkunç Deprem Çevre İllerden Hissedildi

Böylelikle hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi. 

Yağışların ardından Şanlıurfa ve Adıyaman'da rüzgar ve buzlanma nedeniyle uçak seferleri aksarken yollarda çökme meydana geldi. Malatya'da ise depremzedelerin çadırlarını su bastı. 

Bölgede Adıyaman ve Gölbaşı ilçelerinden destek ekiplerinin gönderildiğini kaydeden Tokat Valisi Numan Hatipoğlu şunları kaydetti: 

Destek ekiplerimizin ve araçlarımızın bir kısmı burada bir kısmı da yolu temizleyerek geliyor. Olayda 1 vatandaşımız vefat etti, 4 vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama çalışmalarını sürdürüyor. Diğer vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda inşallah vatandaşlarımıza ulaşmayı ümit ediyoruz. Gerçekten tüm bölgeyi derinden etkileyen bir afet. Vatandaşlarımızın kendi imkanlarıyla temin ettiği konteynerin sulara kapılması sonucu böyle bir olay oldu.