Kahramanmaraş merkezli depremlerde en fazla yıkımın yaşandığı illerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesindeki çocuklar için oyuncak gönderilmişti. Beşiktaş Kulübü ve taraftarları, bölgedeki çocuklar için 'Bu oyuncak sana arkadaşım' isimli bir kampanya başlatmıştı. 

Başlatılan kampanya kapsamında Beşiktaş, Antalyaspor'la yaptığı maçın 4. dakikasında ve 17. saniyesinde sahaya peluş oyuncaklar atmıştı. 

besiktasoyuncak

Karşılaşmanın ardından oyuncaklar toparlanarak yardım malzemeleriyle birlikte bir tıra yüklendi. Yüklenen malzemeler içerisinde hijyen malzemeleri, bebek malzemeleri, yetişkin giyim ürünleri ve oyunlar yer alırken deprem bölgesine ulaştığı bilgisi de alındı. 

Öğrencilere Dev Destek Açıklandı! 20 Bin TL Ödenecek Öğrencilere Dev Destek Açıklandı! 20 Bin TL Ödenecek

İskenderun Beşiktaşlılar Derneği tarafından karşılanan tırın içindeki malzemeler çadırlarda kalan depremzedelere dağıtıldı. 

besiktas

İskenderun Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Sedat Uysal ve yönetim kurulu üyeleri, Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi de dahil olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. 

Ayrıca tribünlerden atılan oyuncakların Adıyaman ve Kahramanmaraş başta olmak üzere diğer deprem bölgelerine de ulaştırılacağı kaydedildi.