Belediye çalışanları ile zam görüşmeleri devam ediyor. Asgari ücretin artması sonrasında adeta maaşları değersizleşen belediye çalışanları okkalı zam isteğini belirtiyor.

Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi

Bu kapsamda belediyeler de çalışanlarının menfaatine uyan zam oranı konusunda anlaşma yoluna gitmeye çalışıyor. Öte yandan sendikalar da çalışana destek olmak üzere taleplerini açıklıyor. Gün gün belediyelerden zam haberleri duyuluyor. 

Son belediye zammı haberi Çorum'dan geldi. Belediye çalışanının toplamda 14.300 TL maaş alacağı imzası atıldı. Bu zamdan 1469 çalışan faydalanacak.  Sendikalar ile uzadı uzadıya yapılan görüşmeler sonrasında Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın işçi maaş zamları ile alakalı varılan son noktayı açıkladı ve “Tüm çalışma arkadaşlarımız aşkla çalışıyorlar. Geçmişten günümüze güzel işlere imza atıldı bugünden sonra da atılmaya devam edecek. Her zaman işçimizin, memurumuzun, personelimizin yanında olduk. Her zaman terazinin personel tarafına baktık. Belediye olarak mali imkanlarımızı ne kadar zorlayabilirsek, memurumuzun işçimizin hep yanında olalım dedik.  Bugünde çok güzel bir sözleşmeye imza atacağız. Belediyeler ve Çorum Belediyesi iyi günde kötü günde her zaman devletinin yanında oldu. Özellikle son dört yıl hem devlet olarak hem de belediyeler olarak büyük imtihanlardan geçtik. Pandemi döneminde üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Deprem oldu. Deprem olur olmaz biz hemen itfaiye de buluştuk. Yine orada sizler vardınız. Çorum Belediyesi olarak Afşinliler’in gönlüne zihnine Çorum’u sizler kazıdınız. Sizleri tebrik ediyorum. Afşin Belediyesi bizim kardeş belediyemiz oldu. Sizinle bir kez daha gurur duydum. Bundan sonra da gurur duymaya devam edeceğiz” dedi. 

Belediye personelleri zam oranlarının belirlenmesi için sendikalar belirledikleri fiyatı işveren taraf ile karşılıklı olarak görüşülüyor. Mart ayında belirlenen belediye maaşlarına bağlı olduğunuz belediyenin resmi internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.