Yeni yılın gelişiyle beraber hemen her maaşa zam gelmiş bu zamların harici de özellikle gıda alanında zam gelmeye başlamıştı. Her ne kadar asgari ücrete zam gelse de bazı belediyeler kendi içlerinde çalışanlarına zam yapma kararı aldı. O belediyede en düşük maaş 14.242 TL oldu.

Türkiye genelinde pek çok belediye çalışanlarını ferahlatmak ve refah seviyesini artırmak için yeni anlaşmalar yapmaya devam ediyor. Asgari ücrete gelen zam, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına gelen zamlardan sonra belediye personeli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı merak ediliyordu. Bu konuda Bolu Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzalayarak maaşları güncelledi.

Bolu Belediyesinde Maaşlara Yüzde 105 Zam!

99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak 99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden toplu iş sözleşmesi yapıldığı ve yüzde 105 zam yapıldığını açıkladı. Tanju Özcan tarafından yapılan paylaşımda:

" Zam ile zamcık arasındaki farkı bilmem anlatabildim mi? Bolu Belediyesinde çalışan beden işçisi en düşük 12.603 asgari ücret, ortalama aylık net ücret 14 bin 242 oldu. İnşallah Türkiye’ye örnek olur" denildi.